אודות

"שביל הסלט" הינו סיור חקלאי במושב תלמי יוסף -שנמצא בחבל הבשור בצפון הנגב. הסיור נוסד בשנת 2004 ע"י האגרונום אורי אלון. אורי מומחה בנושא מחלות של צמחים יועץ בארץ ובחו"ל בנושאים חקלאיים מיקצועיים שונים. בישראל מייעץ אורי לחקלאים רבים כיצד לגדל פירות וירקות ללא שאריות חומרי הדברה אשר מגודלים בתנאי מדבר.

"שביל הסלט" הינו עסק משפחתי שלכל אחד במשפחה יש את התרומה שלו- אורי הקים את הסיור מתוך הידע האישי הנרחב שלו בחקלאות. שולי-חובבת בישול –הקימה מסעדה בחממה ומפליאה בבישוליה מהירקות הטריים הגדלים אצלנו ב"שביל". הרעיון של סיור חקלאי קם מיתוך התעניינות של המשפחה שהייתה מגיעה עושה ביקור בחממות ו"לא רצתה ללכת". לכן ניצל אורי את המגוון שקיים בחבל הבשור ואת הנכונות של החקלאים המודרכים על ידו להכניס מבקרים אל החממות  ויצר את ה"שביל".

שביל הסלט הינו סיור ערכי מאוד המספר את סיפור החלוציות והציונות של שנות האלפיים. במהלך הסיור עוברים המבקרים בחלקות חקלאיות שונות מקבלים הסבר המותאם לגיל המטיילים ורמת ההתעניינות שלהם ע"י צוות מקצועי של "שביל הסלט". לאחר הסבר ממצה על הפיתוחים וההמצאות הישראליות מקבלים המטיילים אפשרות לטייל בחממה להרגיש ניחוח והבריאות שמספקת אדמת הנגב. החלקות הינם ייחודיות ומגוונות ומותאמות במיוחד לביקורים של מטיילים. אנו מקפידים על התאמתן למטיילים בכך שהן מופחתות ריסוסים ומתאימות בטיחותית. בנוסף הביקורים והלמידה על  מגוון הפירות והירקות אפשריים במשך כל עונות השנה.

הסיור מתקיים בחוות "שביל הסלט" במושב תלמי יוסף ואתרים היסטוריים ייחודיים המשלבים את סיפור ההתיישבות עם סיפור משפחתי מרגש. גודלה של חוות "שביל הסלט" 20 דונם- וכוללת 5 מבנים שונים של חממות עגבניות, חממות של תבלינים, חממה של תותים מעופפים,שדה גזר צבעוני, שובך יוני דואר ענקי, מבוך מפסיפלורה, ערוגות פרחים, חנייה מסודרת, 5 תאי שירותים. כל השטחים בעלי נגישות להליכה נוחה וברובם מוצלים ומתאימים לביקור גם בקיץ. בחורף באזורינו כמעט ולא יורד גשם ולכן הסיור אפשרי בכל עונות השנה. התיירות החקלאית החלה להיות מקובלת מאוד בציבור המטיילים הישראליים ותיירים מחו"ל. אל שביל הסלט מגיעים מידי שנה כ 40,000 מבקרים והאתר בתנופת פיתוח וגיוון מתמיד. ותרשו לי לסיים במשפט מין העיתונות שנכתב ע"י העיתונאי הוותיק אורי בינדר – מעריב— "גם מי שחשב שהוא מכיר את כל האטרקציות והמסלולים במדינה יופתע מהחוויה שיספק לו אורי אלון". או התיירת מארה"ב-מומחית לניהול סיכוני חוץ בשיקגו שהגיעה לארץ וכתבה- "אין משהוא טוב יותר לעשות בישראל מאשר לבקר ב"שביל הסלט"".

נשמח לראותכם בין מבקרינו! אורי אלון וצוות שביל הסלט


לרכישה
to donation
לרכישה
to donation
website under construction - start date: 07/02/2016