מאמרים »

שאלות נפוצות

»

בחממת התבלינים

בחממת התבלינים

מנתה ספרדית: אחד מבין זנים רבים של מנתה. לשמן האתרי שלו תכונות שונות. מחטא חזק, מוערר, מבהיר מחשבה, מקרר ומרענן. לטיפול בכאבי שרירים, כאבי ראש ובעיות בדרכי הנשימה. בחממה שלנו אוסף ייחודי של ספר זנים שונה:מנתה מהבר,ספרדית,ישראלית,אנגלית,מרוקאית ומיצרית-כל זן בעל ארומה שונה ומרעננת.

לבנדר: בעל פריחה סגולה. מפיקים ממנו שמן אתרי בעל סגולות רבות. יעיל מאוד במצבים של כאב ראש, בעיקר אם מקורם ממתח. מחזק עדין של מערכת העצבים ולכן יעיל במצבי התשה.

בזיליקום = ריחן: הריחן נאכל טרי או כמרכיב במאפים, תבשילים ורטבים שונים, דוגמת פיצה או פסטו. במטבח הצרפתי הוא משמש כאחד המרכיבים בתערובת התבלינים "הרב דה פרובאנס". באיטליה נחשב הריחן סמל לאהבה. ענף שלו בשׂערו של אדם סימל את כוונותיו להינשא לאהובת ליבו. אם האישה בחרה לקבל את המחזר, הייתה מניחה כלי עם בזיליקום במרפסת ביתה. הוא משמש מקור עשיר לנוגדי חמצון. משתמשים בו כדי לשפר את זרימת הדם והעיכול.

כובע הנזיר: צמח אכיל, הפרחים, העלים והזרעים משמשים בסלטים ופיצות. טעם הצמח מזכיר את טעם החרדל. משתמשים בפרחים ובעלי כובע הנזיר העשירים בויטמין C.

צמח הגת: הגת הינו צמח המחתר ללעיסה רק לעדה התימנית,יש בו תכונות נרקוטיות מעוררות ויש האומרים גם מעוררות מינית. אצלנו הוא נקרא-:הויאגרה של הטבע".

פרחים אכילים: אוסף מגוון של פרחים אכילים הכולל- כובע נזיר,ביגוניה ,אמנון ותמר,ציפורני חתול,לונדר,עירית,בזיל,חמניות,אפונה ריחנית ועוד.....

צמח הפיגם: משמש נגד עין הרע,הצמח בוחן בין מזרחיים לאשכנזים.

צמחים מיוחדים לחליטתה חמה: אוסף הצמחים כדוגמת-מרווה,זוטא לבנה,סוגי המנתה השונים,גרניום ריחני,מליסה ,לואיזה,עשב לימון,סטיוויה.-בסיור מדגימים את הסוגים השונים ואף ניתן לרכוש חליטה ייחודית שלנו.

צמחי בושם וצמחים אתריים: לבנדר,מנתה,רוזמרין,מרווה- בסיור מוסבר על השימושים הבריאותיים שלהם.


לרכישה
to donation
לרכישה
to donation
website under construction - start date: 07/02/2016